Cesta
menu

Scootshop pohár 2023 | Velká cena Prahy

18. Junio

První závod série Scootshop poháru v pražském skateparku Újezd nad Lesy je za námi! Historicky první online scoring v České́ Republice ve freestyle scooteringu! 3. 6. 2023 pořádal Scootshop.cz v Praze první závod ze scootshop poháru, který se skládá ze čtyř závodů ve freestyle scooteringu - Praha, Brno, Krnov a Hradec Králové.

První zastávka Velká cena Prahy se pořádala v Újezdě nad Lesy, kde zahájil závod starosta městské části Praha 21, který byl mile překvapen účastí a skvělou organizací.

I přesto, že byl pro něho sport poměrně nový, byl nadšený a vřele tuto sportovní akci podporoval. Obsazení poroty na historicky prvním online scoringu v podání (Jiří Volenec, Jiří Kužel, Matěj Vlasák, Filip Huser a Petr Strnadel) bylo určitě pro jezdce velmi příjemné, jako vědět výsledky své jízdy ihned.

Kromě krásného slunného dne a online scooringu se jezdci mohli těšit na skvělé ceny od našich partnerů, např. Striker pro scooters nebo Centrano, kteří jsou jedni z největších prodejců freestyle koloběžek v Evropě.

Bohužel občas se závody neobejdou bez zranění a Ondra Roman, který byl nadějný kandidát na výhru, si zlomil nečekaně ruku. Každopádně Ondra je v pořádku.

Na Velké ceně Prahy dominovalo spoustu jezdců, ale byli tu dva jezdci, kteří zajeli tak skvělou a čistou jízdu, že si zasloužili hned první místa. V kategorii -14 se umístil na prvním místě se 76,21 body Viktor Syrovátko.

V kategorii +14 se umístil na prvním místě s 84,26 body Mikuláš Čapek, který už jezdí nějaký ten pátek, i když sám říkal, že už moc na staré kolena netrénuje.